WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ Z GRECJI

W grudniu 2019 r. uczniowie klasy 5b zrealizowali projekt w języku niemieckim wspólnie z klasą partnerską z Verii w Grecji.
Zadaniem uczniów było wykonanie kartek świątecznych z życzeniami w języku niemieckim oraz przygotowanie krótkiej wypowiedzi o sobie skierowanej imiennie do kolegi lub koleżanki z Grecji. Partnerzy do korespondencji zostali wyłonieni w wyniku losowania przeprowadzonego przez opiekunkę projektu w Verii.
Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się w realizację projektu i z zaangażowaniem wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, które w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy do klasy partnerskiej. Mamy nadzieję, że dotrą jeszcze przed Świętami. My już we wtorek otrzymaliśmy piękne kartki z życzeniami od klasy partnerskiej z Grecji.
Realizacja projektu przyczyniła się z pewnością do doskonalenia kompetencji językowych i pozwoliła na poznanie innej kultury.
Dziękujemy uczniom klasy 5b za owocną współpracę.

Nauczyciele jęz. niemieckiego:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content