Na spotkaniu z panem Krzysztofem Piersą

6 grudnia uczniowie klas: 5c 7a,7b,7c odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorem poradnika „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń” – panem Krzysztofem Piersą
Tematem spotkania było uzależnienie od cyfrowego świata. Pisarz opowiadał o swoim życiu, wzlotach i upadkach – przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych. Sam jednak potrafił przezwyciężyć swój nałóg, rozmawiał z młodzieżą i przekonywał jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka bo przecież młodzi ludzie wiele godzin spędzają w wirtualnej rzeczywistości. Autor bardzo szybko nawiązał kontakt z obecnymi na spotkaniu. Uczniowie żywo reagowali na poruszane tematy, wzbudziły one ich ogromne zainteresowanie. Pan Krzysztof jest osobą, która na własnym przykładzie pokazała ile można rozwinąć pasji kiedy ograniczy się czas spędzany w wirtualnym świecie. Nałogowy gracz może stać się dziennikarzem, recenzentem gier, filmów i książek na YouTubie – tak jak pan Piersa. Swoim doświadczeniem podzielił się z uczniami naszej szkoły, aby nie popełniali jego błędów, a wolny czas poświęcali na rozwijanie pasji i zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content