Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

25 września 2020r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolnym, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną obchody przebiegły w formie ograniczającej kontakt uczniów. Każda klasa wykonała plakaty prezentujące jeden z przypisanych krajów europejskich, które zostały wyeksponowane na drzwiach klasopracowni.
Uczniowie klas I-3 mieli możliwość uczestniczenia w lekcji tematycznej dotyczącej Wielkiej Brytanii. W ramach zajęć obejrzeli film edukacyjny o Londynie oraz grali w interaktywne gry leksykalne i muzyczne. Natomiast uczniowie kl. 4-8 przygotowali prezentacje multimedialne na temat krajów europejskich i quizy w aplikacji Kahoot oraz muzykowali z wykorzystaniem narzędzia LyricsTraining.
W ramach obchodów Dnia Języków Obcych ogłoszony został konkurs plastyczny dla młodszych uczniów naszej szkoły na temat „Symbol wybranego kraju europejskiego” a młodzież klas 6-8 mogła wziąć w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną „Miejsce warte odwiedzenia w Europie”. Na konkurs wpłynęło wiele prac a ich autorzy wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem.
A oto wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny „Symbol wybranego kraju europejskiego”
I m: Wojtek Czarnocki kl. 3c, Wiktoria Jurczuk kl. 1a, Ola Oksiejuk kl. 3c
II m: Jakub Pasztor kl. 1a, Oliwier Wrobel kl. 2b, Wiktoria Kurowska kl. 2b
III m: Lilianna Subda kl. 5a, Maria Smyk kl. 4a
Wyróżnienie: Joanna Korneluk kl. 1b, Laura Pawlak kl. 2b
Konkurs „Miejsce warte odwiedzenia w Europie”
I m: Piotr Mączyński kl. 8a (praca), Magdalena Michalak kl. 8b (praca)
II m: Szymon Dziak kl. 6a, Julia Cielemęcka kl. 6b i Marta Borkowska kl. 6b
III m: Marcel Jawtoszuk kl. 7a, Hubert Kicki kl. 6c
Zwycięzcom gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych
.

Nauczyciele języków obcych

Skip to content