Międzynarodowy Dzień Pokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1981 roku i od 2001 roku obchodzone corocznie 21 września. Jego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na potrzebę przestrzegania pokoju. ONZ wyznaczył tę datę także jako dzień globalnego zawieszenia broni i niestosowania przemocy. Tego dnia organizacje, instytucje, społeczności lokalne z całego świata, również na terenach okupowanych, organizują liczne imprezy, happeningi, seminaria, wykłady, pokazy filmów. W wielu miejscach Dzień Pokoju upamiętnia się chwilą ciszy.
Szkolny Klub Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów i nauczycieli do podjęcia następującego wyzwania:
Zrób sobie zdjęcie z napisem „Wszyscy mamy prawo do pokoju
Napis możesz zrobić sam/a po polsku/angielsku.
Zamieść zdjęcie na swoim ulubionym portalu społecznościowym, dodając hashtag #PeaceDay
Zaproś do akcji swoich znajomych!
Zapraszamy!

Skip to content