”Papieskie kremówki” A. D. 2021

W dniu 18 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.” Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się w budowę „żywego pomnika” św. Janowi Pawłowi II. Tradycyjnie( już od prawie 10 lat) opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk wraz z katechetami Mariną Winogradową i Tatianą Jastrzębską zorganizowali kiermasz domowych wypieków. Akcja „Papieskie kremówki” jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów i rodziców, którzy wcielili się w rolę hojnych sponsorów i wspaniałych cukierników. Klasy czwarte, szóste, siódme i ósme przygotowały bogatą ofertę babeczek, ciasteczek, muffinek, szarlotek, serników, rogalików i innych pyszności.
Najbardziej przedsiębiorczą okazała się klasa 7a, która zebrała 225,05 złotych.
W tym roku zasilimy konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnione dzieci i młodzież z ubogich rodzin z małych miejscowości, kwotą 1101 złotych 42 groszy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Tym, którzy ofiarowali pyszności, i tym, którzy w tym dniu sprawili sobie i swoim bliskim ucztę smakową – kupili często nie jeden kawałek pysznego ciasta.
Niech św. Jan Paweł II wszystkim nam z domu Boga Ojca błogosławi.

Skip to content