Koncert Muzyki Poważnej

Dnia 9 marca odbył się w murach naszej szkoły Koncert Muzyki Poważnej. Wystąpili najzdolniejsi uczniowie, młodzi wirtuozi: fletu poprzecznego, pianina, akordeonu, klarnetu, wiolonczeli i skrzypiec. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć perełki muzyki klasycznej. Koncert prowadziła Julia Jaroszczyk (IIc). Julia na początek powitała wszystkich śpiewając piosenkę pt: „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej. Koncert wszystkim bardzo się podobał. Młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Koncert przygotowała p. Małgorzata Rudnicka.

Zagrany repertuar:
1. Izabella Belowska IIIg – Sonata Księżycowa nr 14 cis-moll op. 27 nr 2  Ludwiga van Beethovena
2. Anna Stefaniuk IIa – Kontredans – taniec pochodzenia angielskiego
3. Konrad Wiśniewski IIIe – Motyw muzyczny z filmów o różowej panterze
4. Joanna Korszun IIIe – Preludium Des-dur Fryderyka Chopina
5. Maria Kurkus IIc – Habanera z opery „Carmen” Georga Bizeta
6. Milena Bielińska IIIc i Joanna Korszun IIIe – Humoreska Antoniego Dworzaka
7. Milena  Bielińska IIIc – Menuet z Kwintetu smyczkowego nr 13 Luigi Boccheriniego
8. Oliwia Kruczyńska IId – Walc Arama Chaczaturiana z filmu „Maskarada”
9. Konrad Wiśniewski IIIe – Taniec węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa.

Skip to content