SP1 na Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia obchodzimy w kościele  liturgiczne święto Objawienia Pańskiego. „Dziś dzień wesoły!” Pod takim hasłem już po raz dziewiąty przeszedł ulicami naszego miasta barwny Orszak Trzech Króli.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele  św. Stanisława,  której przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup  Grzegorz Suchodolski. Patronem Honorowym tego wyjątkowego wydarzenia był m.in. Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik. Tradycyjnie już Dyrekcja,  Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach wraz z Rodzicami wzięli udział w tej uroczystości.  Przy śpiewie kolęd, razem z innymi siedleckimi szkołami, członkami wspólnot, przedstawicielami władz i mieszkańcami naszego miasta wyruszyliśmy w stronę siedleckiej katedry, aby pokłonić się Jezusowi w stajence. Nasza liczna grupa  reprezentowała Europę, jeden z trzech kontynentów, obok Azji i Afryki, z których pochodzili Mędrcy podążający za gwiazdą do Betlejem. Na trasie orszaku obejrzeliśmy centralną scenkę- Dwór Heroda i walkę dobra ze złem. Niech ten wspólnie spędzony czas, wypełniony modlitwą, życzliwością i bliskością przyniesie pokój i Boże błogosławieństwo do naszych domów i rodzin.

Skip to content