Dzień Harcerza

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie – dzieci, młodzież oraz instruktorzy świętują Dzień Myśli Braterskiej, zwany też Dniem Harcerza. Dzień ten, dla harcerzy i skautów całego świata stanowi jedną z najważniejszych dat w całorocznej służbie. My z okazji tego nietypowego święta zaprosiliśmy do naszej świetlicy – harcerza –  ucznia naszej szkoły. Chłopiec zaprezentował dzieciom mundur harcerski oraz opowiedział z czego on się składa i jak się nazywają  poszczególne elementy tego ubioru.  Dzieci miały okazję zadać pytania dotyczące bycia harcerzem oraz dowiedzieć  na czym polega harcerstwo i co może ono dać młodemu człowiekowi. Harcerze poznają dużo nowych osób, nawiązują przyjaźnie, uczą się pracy w grupie, a pomaganie innym przynosi satysfakcję. Harcerstwo to dyscyplina, ale też mnóstwo wspólnych zabaw, radości i aktywne spędzanie wolnego czasu. Spotkanie z harcerzem było ciekawe i mamy nadzieję, że wśród naszych świetliczaków znajdą się chętni do podjęcia służby w harcerstwie.

Skip to content