Dzień świętego Marcina w naszej szkole

15 listopada 2022 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Marcina. Tego dnia chętni uczniowie uczący się języka niemieckiego mogli sprawdzić swoją wiedzę o św. Marcinie i obchodach Dnia Św. Marcina w Niemczech biorąc udział w quizie przeprowadzonym w aplikacji Kahoot. W tej rywalizacji najlepszy okazał się uczeń klasy 8b Szymon Niedziółka. Drugie miejsce zajęła Zosia Bryńczak uczennica kl. 8a a trzecie Szymon Dziak z kl. 8a.

W ramach obchodów Dnia św. Marcina został ogłoszony także Konkurs na Najciekawszego Lapbooka przybliżającego postać św. Marcina i zwyczaje kultywowane podczas obchodów tego święta u naszych zachodnich sąsiadów. Wykonane prace zachwycały oryginalnością i starannością wykonania.

A oto laureaci:

I m Wiktoria Falkowska z kl. 8a

II m Julia Cielemęcka z kl. 8 b

III m Gabriela Łukaszuk z kl. 8b

W obchody Dnia Św. Marcina włączył się również Szkolny Klub Wolontariatu, piekąc tradycyjne rogale.

Tego dnia wolontariuszki z klasy 5a przygotowały również ciepłe tosty. Zysk ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie mamy dwojga uczniów naszej szkoły. W sumie zebrano 597złotych i 60 groszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Św. Marcina.

Ewa Jurzyk-Niedziółka

Agnieszka Tomczyk -Gajewska

opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk

Skip to content