Szach i Mat – święto szachów

Dnia 6 czerwca bieżącego roku odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych, które zgromadziły 130 uczestników z szkół średnich i podstawowych.

Turnieje szachowe są popularnym sportem umysłowym, który przyciąga zarówno amatorów, jak i zawodowych graczy z całego świata. Szachy są grą strategiczną, która wymaga intelektu, umiejętności planowania i zdolności do przewidywania ruchów przeciwnika.

Zawody tego typu mają na celu promowanie szachów wśród młodzieży i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz zdolności do podejmowania szybkich decyzji. Turniej składał się z siedmiu rund, a na każdą rundę przypadało 10 minut na zawodnika.

Reprezentację z naszej szkoły tworzyło 8 uczniów: Antonina Babicz, Michalina Babicz, Wiktor Wyszomierski, Mateusz Schuetz, Wiktor Supeł, Damian Stefaniuk, Igor Woźniak oraz Szymon Dziak.

Każdy z naszych reprezentantów do turnieju przystąpił skoncentrowany, z chęcią osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskał Wiktor Wyszomierski, który zdobył 5 punktów i zajął 16. miejsce w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze wypadli nasi pozostali reprezentanci. Supeł Wiktor zdobył 4.5 pkt, Szymon Dziak, Damian Stefaniuk oraz Igro Woźniak uzyskali po 4 pkt a Mateusz Schuetz ukończył zmagania z 3 pkt.

Wśród dziewcząt, Michalina Babicz i Antonina Babicz zdobyły po 3 punkty. Co więcej Antonia zajeła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. To świetne osiągnięcie dla Antoniny, które potwierdza jej bardzo dobre umiejętności szachowe.

Całe zawody były pełne emocji i wspaniałych partii. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom gry, co dowodzi ich zaangażowania i pasji do szachów. Pomimo kilku niedociągnięć organizacyjnych, Mistrzostwa Siedlceckich Szkół w Szachach Błyskawicznych stanowiły doskonałą okazję do rywalizacji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi szachistami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza Wiktorowi Wyszomierskiemu i Antoninie Babicz, za ich wspaniałe wyniki.

Link do tabeli wyników całego turnieju znajduje się tutaj

tekst i zdjęcia: I.Dyć

Skip to content