Niech żyje bal

Niech żyje bal, Bo to życie,

to bal jest nad bale

Niech żyje bal,

Drugi raz nie zaproszą nas wcale

Orkiestra gra,

jeszcze tańczą i drzwi są otwarte…

Niech żyje bal

Agnieszka Osiecka

W środę, 7 czerwca 2023 r. odbył się bal uczniów klas ósmych kończących naukę w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.

Bal otworzyła pani dyrektor, Magdalena Olszewska-Silna, która zwróciła się do młodzieży, rodziców, wychowawców i nauczycieli tymi słowami: Chcę wszystkim życzyć, żeby ten wieczór był szczególny, wyjątkowy i radosny. Aby to, co wspólnie przeżyjemy, zostało w waszej pamięci, jako cudowne wspomnienie. Niech ten Bal będzie zakończeniem pewnego etapu nauki, a jednocześnie wstępem do dalszej edukacji. Mam nadzieję, że jesteście gotowi i otwarci na jej wyzwania. Dzisiaj jednak skupmy się na tym, aby ten bal uczynić najpiękniejszym z bali.

Maryla Rodowicz przed laty śpiewała piosenkę: „Niech żyje bal! Bo to życie to bal jest nad bale!”, tymi słowami zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej zabawy.

W imieniu tegorocznych absolwentów przedstawiciele Samorządu Szkolnego, Nadia Brzost i Olivier Jastrzębski- uczniowie klasy 8a podziękowali wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w edukację, wychowanie, troskę i zrozumienie.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Dołęga, która życzyła młodzieży wspaniałej zabawy. Po przemówieniach nastąpił wyjątkowy moment – polonez. W tym dostojnym tańcu do muzyki Wojciecha Kilara absolwenci klas VIII zaprezentowali się znakomicie. Układ choreograficzny przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Tomczyk- Gajewskiej wywołał łzy wzruszenia w oczach obecnych na sali nauczycieli i rodziców.

Podczas balu nie mogło zabraknąć belgijki – tańca integracyjnego, który podbił serca naszej młodzieży.

Uczniom towarzyszyła świetna muzyka, ogromny tort i pyszne przekąski.

Zabawa była świetna i na długo pozostanie w pamięci ósmoklasistów. Uczniowie opuszczający mury naszej szkoły z pewnością zachowają przepiękne wspomnienia na długie lata z tej niezwykle ważnej uroczystości.

Wszystkim, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie niezapomnianego przeżycia, cała społeczność Jedynki serdecznie dziękuje.

tekst: J.Batok

zdjęcia: Studio MYSLUB Foto-Wideo

Skip to content