Dzień Uśmiechu

Samorząd szkolny, świetlica i Zespół nauczycieli współorganizujących zorganizowali Dzień Uśmiechu.

Tego dnia rządził kolor żółty. Uczniowie nałożyli stroje w tym kolorze. W szkole funkcjonowały różne strefy:

-fotografii, gdzie w zabawnych ramkach, z użyciem żartobliwych akcesoriów można było uwiecznić swoją osobę, klasę i szkolne paczki przyjacielskie; uczniowie klas starszych podjęli się funkcji fotografa,

-humoru, na szkolnych korytarzach zaprezentowano wiele plakatów z żartobliwymi cytatami,

-kreatywności, w której zaangażowano najmłodszych uczniów do wykonania własnych
„ uśmiechniętych” przypinek do ubrań,

Zorganizowane zostało stanowisko, gdzie można było pobrać lub wylosować żartobliwy, życzliwy cytat. W szkolnej audycji zostały przedstawione naukowe fakty, dotyczące wpływu śmiechu na mózg, uczenie się i funkcjonowanie człowieka. Dzieci uczęszczające na świetlicę zostały zaangażowane do wykonania piosenki „ Bądź po słonecznej stronie życia”, która została już zaprezentowana na stronie fb szkoły.

Zdjęcia: Joanna Mendza, Samorząd Uczniowski, wychowawcy ze świetlicy szkolnej

Skip to content