Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy

W roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt. Jest Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Słoni, Dzień Ryby, Dzień Pszczoły i wiele wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony czasem cały tydzień (Światowy Tydzień Zwierząt) albo nawet miesiąc (Październik – miesiącem zwierząt). W naszej świetlicy temat przewodni pierwszego tygodnia października brzmiał „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”. Rozmawialiśmy na temat różnych gatunków zwierząt, zarówno tych naszych domowych i opieki nad nimi, ale także, na temat zwierząt egzotycznych, form pomocy zwierzątkom. Czytaliśmy wiersze i wykonywaliśmy różnorodne prace ukazujące zwierzęta. Najciekawsze jednak było spotkanie z dwoma czworonogami: psem Fikusiem i chomikiem Fifi. Świetliczaki dowiedziały się na temat upodobań zwierzątek i historii ich życia. Dzieci miały okazję zobaczyć tresurę psa i wykonywane przez niego komendy. Ciekawym przeżyciem świetliczaków było samodzielne dawanie komend i karmienie pieska. Był to czas także głaskania i przytulania zwierzątek, a więc wywoływania dobrego samopoczucia, radości i uśmiechu.

Skip to content