Szkolny Turniej Rummikub

Mamy kolejnego Szkolnego Mistrza Rummikub !!

29 lutego 2024r. odbył się II Szkolny Turniej Rummikub. Mistrzem tegorocznej edycji została uczennica klasy 5a Antonina Babicz, II miejsce zajął uczeń klasy 7a Wiktor Gajda, III miejsce zajął uczeń klasy 6a Tobiasz Kazimierczak. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Amelia Oksiejuk, uczennica klasy 1a, która zajęła IV miejsce.

W turnieju wzięło udział 35 uczestników reprezentujących klasy I-VIII.

Turniej Rummikub stanowił zwieńczenie  wprowadzenia gry do naszej szkoły, której celem był rozwój umiejętności matematycznych i wspomaganie rozwoju intelektualnego w zakresie logicznego myślenia w formie zabawy. Uczniowie przez pół roku pod opieką Pani Barbary Kacprowskiej i Pani Magdaleny Kozioł ćwiczyli swoje umiejętności liczenia w pamięci i tworzenia ciągów liczbowych. Żywe zainteresowanie uczniów nową formą edukacyjną skutkowało wysokim poziomem turnieju, który miejmy nadzieję na stałe wpisze się w życie naszej szkoły.

Tekst Barbara Kacprowska

Zdjęcia: B. Kacprowska, M. Kozioł, M. Bieluga

Skip to content