Miejskie Igrzyska w pływaniu

20 marca 2024 r. w Parku Wodnym w Siedlcach odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym i sztafetach, w których pod opieką p. Anety Tomaszewskiej i p. Pawła Kuligowskiego wystartowało 32 uczniów z klas I-VIII z SP nr1. Atmosfera była niesamowicie ekscytująca, a uczestnicy dawali z siebie wszystko, walcząc o zwycięstwo dla siebie i swojej szkoły.

Kaja Tomaszewska  i Marta Wasiluk z klasy 4a, zajęły czwarte miejsce w swoich konkurencjach – Kaja w stylu grzbietowym na dystansie 25 metrów, a Marta w stylu dowolnym na dystansie 25m. Dziewczynki pokazały niesamowitą determinację i talent.

Igor Lemieszek z klasy VIIIa zaimponował wszystkim swoją szybkością i precyzją w stylu klasycznym, zdobywając złoty medal na dystansie 50 metrów. Jego determinacja i technika pływacka były niezaprzeczalne, co pozwoliło mu na osiągnięcie pierwszego miejsca.

Artem Lobko z klasy VIIb wystartował indywidualnie w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, zajmując czwarte miejsce.

Sztafeta chłopców z klas VII-VIII, w składzie: Kiril Zaremski VIIIa, Oliwier Rzążewski VIIIa, Jakub Niedźwiedzki VIIa, Rafał Szulawa VIIb, Igor Lemieszek VIIIa i Artem Lobko VIIb, zacięcie rywalizowała na dystansie 6×25 metrów. Dzięki wysiłkowi całego zespołu  chłopcy zdobyli srebrny medal.

Wszyscy w/w uczniowie awansowali do kolejnego etapu: Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży w pływaniu, które odbędą się w Mińsku Mazowieckim.

Gratulacje dla wszystkich medalistów oraz tych, którzy awansowali do kolejnego etapu. Niech to będzie kolejny krok ku waszym sportowym marzeniom!

Uczniowie, którzy również reprezentowali SP nr 1: Borys Mierzejewski kl. 1b, Bartłomiej Protasiuk kl. 1b, Maja Ochnik kl.2b, Zuzanna Zduniak kl.2b, Marcjanna Biały kl. 2b, Maja Krupa kl.2b, Kacper Pik kl.2b, Damian Woźnica kl.2b, Olaf Olszewski kl.4a, Fabian Krasy kl.4b, Jakub Schuetz kl.5a, Olgierd Rzeźnik kl.5a, Antonina Babicz kl. 5a, Olga Chromińska kl.5a, Natalia Księżopolska kl.5a, Kacper Drabarczyk kl. 5b, Oliwier Wrobel kl.5b, Lena Najmoła kl.5b, Tobiasz Kazimierczak kl.6a, Sebastian Karkuzewicz kl.6a, Maria Smyk kl.7a

Tekst: A. Tomaszewska

Zdjęcia: A. Tomaszewska, P. Kuligowski

Skip to content