Światowy Dzień Sportu

5 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Była to wyjątkowa okazja, aby uczcić znaczenie sportu nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla rozwoju społeczności oraz promowania pokoju na świecie.

            Poprzez aktywność fizyczną uczymy się współpracy, zasad fair play oraz szacunku do innych. Dzięki sportowi budujemy więzi międzyludzkie i rozwijamy umiejętności interpersonalne. Ten dzień był inspiracją do jeszcze większego zaangażowania w aktywność fizyczną oraz do budowania atmosfery wzajemnego szacunku i zrozumienia w naszej społeczności szkolnej.

            Tego dnia nie odbywały się zajęcia lekcyjne, ale nikt z tego powodu nie mógł być zawiedziony. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali mnóstwo ciekawych zajęć sportowych, dzięki którym czas w szkole mógł zostać wykorzystany aktywnie i efektywnie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych grach zespołowych, wyścigach, przeciąganiu liny i konkurencjach rzutowych. Atmosfera była pełna radości i entuzjazmu, a wszyscy uczestnicy mogli poczuć się częścią wspólnej, sportowej rodziny.

            Pomimo, że przyświecało nam wspólne hasło „Nieważny jest wynik, ważny jest udział”, widać było wielkie zaangażowanie i chęć wywalczenia jak najlepszego wyniku przez wszystkich uczestników wspólnej zabawy.

            Klasy 1-3 już tradycyjnie brały udział w wiosennym turnieju w „dwa ognie” oraz w przeciąganiu liny i rzutach do celu. Tego dnia przypadał finał turnieju, który już na stałe zagościł w naszej szkole. Wszystkie klasy walczyły bardzo dzielnie, nie poddawały się i dążyły do jak najlepszego wyniku w każdym meczu. Dzięki temu turniej finałowy był niezwykle emocjonujący i dostarczył niezapomnianych chwil dla każdego uczestnika. Na najniższym stopniu podium zmagania w „turnieju wiosennym” ukończyła klasa 2b, drugie miejsce przypadło klasie 3b, a złote medale wywalczyła klasa 3a.

            Młodzież z klas 4-8 wzięła udział w wyścigach z przeszkodami, które dodatkowo wymagały logicznego myślenia i współpracy w grupie. Gra, w którą przyszło im rywalizować, nazywa się „kółko, krzyżyk”. Jest to jedna z starszych gier logicznych, jednak przeniesiona na tor z przeszkodami, gdzie trzeba się wykazać sprawnością fizyczną.

            Wszystkie klasy biorące udział w turnieju zostały podzielone na 2 grupy, losowanie do grup odbyło się pod czujnym okiem przewodniczącej szkoły, Marysi Smyk. W każdej z grup rozegranych zostało 10 pojedynków, a najlepsze drużyny z obu grup awansowały do rundy pucharowej. Tam czekały na nie dwie konkurencje szybkościowo-wytrzymałościowe, w których najważniejsza była współpraca w grupie. Pomimo, że faworytami wydawała się klasa 8A (dzierżąca tytuł „Najlepszej klasy”), to wystarczyło im sił na zajęcie trzeciego miejsca. W finale spotkały się drużyny z klasy 7A oraz 6A. I w tym wypadku można mówić o małej niespodziance, gdyż pomimo trudnych charakterów, ogromnych indywidualności i nieustających pretensji, finał wygrała klasa 6A. Wspięła się ona na wyżyny zasad fair play, dopingując siebie nawzajem i najlepiej współpracując w grupie, dzięki czemu osiągnęli wspólnie swój sukces.

            Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz przychylności Pani Dyrektor Światowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju w Szkole Podstawowej nr 1 był niezapomnianym wydarzeniem, które zainspirowało uczniów do dalszego uprawiania sportu i budowania przyjaznych relacji wśród społeczności szkolnej.

            Wszyscy uczestnicy tego sportowego święta otrzymali słodycze, klasy biorące udział dostały dyplomy, a najlepsze drużyny puchary i medale. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, buzie pełne uśmiechów i chwile spędzone w miłej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na wszystkich arenach sportowych.

Medale i puchary ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Sponsorami słodkiego upominku są, pani Ewa Glapa-Chromińska i pani Inga Myszka.

tekst: I. Dyć
zdjęcia: K. Buzuk

Skip to content