Pasja i Ambicja: SP1 na Szachowych Mistrzostwach KSP

            Dnia 20 kwietnia 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką pana Ireneusza Dycia wzięli udział w XI Otwartych Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach KSP w Siedlcach. Organizatorami turnieju były Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach oraz Uczniowski Katolicki Klub Sportowy Siedlce.

            W konkurencji szkół podstawowych wystartowało 79 uczestników, którzy zmierzyli się w 9 rundach. Czas na rozegranie partii wynosił 10 minut, z 3-sekundowym dodatkiem.

            W gronie 7 reprezentantów SP1 na szczególne wyróżnienie zasłużył Mateusz Schuetz z klasy 7a. Zdobycie 6 punktów pozwoliło mu zająć 18. miejsce w całym turnieju. Mimo nadziei na podium, ostatnia partia przesądziła o jego ostatecznym wyniku. Aleks Bąk zajął 24. miejsce, zdobywając 5 punktów, co również jest doskonałym osiągnięciem. Sebastian Karkuzewicz i Kamil Obrępalski zdobyli po 4 punkty, Artur Długokęcki i Marysia Kot wywalczyli po 3 punkty a Marysia Karwowska zdobyła punktów 2.

            Widać wśród naszych uczniów nie tylko chęć do rywalizacji, ale przede wszystkim pasję do doskonalenia się w sztuce szachowej. Zaangażowanie i chęć ciągłego doskonalenia swojego warsztatu nie tylko przynosi sukcesy na szachownicy, ale także stanowi inspirację dla innych. Ta harmonijna chęć rozwoju jest niezwykle cenna, bowiem prowadzi nie tylko do osiągnięcia celów szachowych, ale również do wzrostu osobistego i intelektualnego.

             Postawa naszych reprezentantów podczas XI Otwartych Indywidualnych Szachowych Mistrzostw KSP w Siedlcach była godna najwyższego uznania. Dzień wolny od zajęć szkolnych nie oznaczał żadnej przerwy dla ich zaangażowania i rozwijania pasji. Pomimo tego, że mogli odpocząć, wybrali reprezentowanie naszej szkoły na tym prestiżowym turnieju.

            Gratulujemy każdemu z uczestników udanego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w tym ekscytującym wydarzeniu.

Tekst i zdjęcia: I. Dyć

Skip to content