Szachowe zmagania

VII Turniej Szachowy organizowany przez Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach odbył się 21 maja bieżącego roku.  Celem turnieju była nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim promocja gry w szachy oraz integracja szkół i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt „Szachy w mazowieckiej szkole”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Masternak z kl.1a, Yarosław Purenki kl.2a, Maria Kot kl.2b oraz Aleksandra Rodak, Kamil Obrępalski i Artur Długokęcki z klasy 3a.

            W turnieju wzięło udział siedemnaście szkół, a na planszy zmierzyło się 72 młodych szachistów klas pierwszych, drugich i trzecich. Turniej odbywał się według systemu szwajcarskiego, a każda partia trwała 15 minut na gracza. Dla niektórych uczestników było to pierwsze doświadczenie gry z zegarem, co dodatkowo podniosło emocje i atmosferę zawodów.

Nasi reprezentanci, mimo iż nie udało im się zająć miejsc na podium, zaprezentowali się wyśmienicie.  Potrafili przewidywać ruchy przeciwnika i szybko reagować na zmiany w planszy. Ich pasja do gry w szachy jest inspirująca dla innych uczniów i motywująca do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

            Turniej był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także doskonałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i sportową postawę. Oby kolejne edycje turnieju przynosiły równie wiele emocji i radości!

Tekst i zdjęcia: I. Dyć

Skip to content