Spektakle profilaktyczno-edukacyjne

W marcu kolejny raz aktorzy z Teatru „Kurtyna” z Krakowa zawitali do naszego gimnazjum.

Uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. „Utracone marzenia”, podejmujący problematykę picia alkoholu i wynikających z tego przykrych, czasem tragicznych konsekwencji.  Młodzież z klas drugich uczestniczyła w przedstawieniu pt. „Prawo ojca”, w którym położono nacisk na właściwe reagowanie na przejawy przemocy i agresji oraz na odróżnianie dobra od zła. Natomiast trzecioklasiści zapoznali się zgubnymi skutkami zażywania narkotyków i rozprowadzania ich w szkole w spektaklu pt. „Niebezpieczna gra”.
Scenki prezentowane przez artystów miały za zadanie uświadomić uczniom, że nieprzemyślane działania i pochopne decyzje są przyczyną wielu nieszczęść i że każdy powinien być odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za innych.

Skip to content