Kochani wolontariusze! Dziękujemy!

Dziś 5 grudnia obchodzony jest dzień wszystkich ludzi o dobrym sercu – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 17 grudnia 1985 roku. Jego celem jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich pracę, czas i zaangażowanie w pomaganie innym.

Wolontariusze to osoby, które bez wynagrodzenia niosą pomoc. Wspierają zarówno organizacje, jak i osoby prywatne, działając bezinteresownie i dobrowolnie. Angażują się w akcje charytatywne organizowane dla potrzebujących. Kwestują i są organizatorami zbiórek żywnościowych. Wspierają instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, sportu itp. Bez względu na wiek dzielą się swoim czasem i doświadczeniem.

W naszej szkole od ponad 20 lat prężnie działa Szkolny Klub Wolontariatu. Bardzo dużo osób z klas 4-8 zaangażowało się w tym roku w różne akcje: Papieskie Kremówki, Dzień Św. Marcina, Akcję Tosty, pisanie listów w imieniu św. Mikołaja z Fundacją św. Mikołaja, zbiórka żywności z Bankiem Żywności, zbiórka dla osób w kryzysie bezdomności. Dzisiaj, 5 grudnia, trwa przedświąteczna zbiórka żywności z Caritas Diecezji Siedleckiej. Cieszymy się, że macie otwarte serca na pomaganie.

Robert Baden-Powell mówił: Nie liczy się ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście.

Św. Jan Paweł II powiedział: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Wszystkim Wolontariuszom z okazji Waszego święta życzymy poczucia spełnienia, satysfakcji i radości z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Niech każdy uczynek i dobre słowo wróci do Was z podwójną siłą w dalszym działaniu. Życzymy Wam niesłabnącego entuzjazmu i sił do dalszych działań.

Świętujmy razem dzień dobrych ludzi, doceńmy ich, by czuli, że ich praca jest ważna i potrzebna. A wszystkich wolontariuszy, którzy w tym roku brali udział w różnych działaniach Szkolnego Klubu Wolontariatu zapraszamy
w poniedziałek na czwartej godzinie lekcyjnej do sali 112 na wspólne spotkanie.

Z wyrazami wielkiego uznania Dyrekcja szkoły i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Tekst: Marina Winogradowa

Skip to content