76. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Dnia 17 września mieszkańcy Siedlec uczcili 76. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.
Podczas uroczystości, na Skwerze Wileńskim oddano cześć milionom Polaków, którzy zostali zesłani do syberyjskich łagrów, na stepy Kazachstanu, żołnierzom i oficerom zdradziecko zamordowanym w sowieckich obozach.
Wieczorne obchody rocznicy rozpoczęła Msza Święta w kościele garnizonowym, której przewodniczył ks. płk Andrzej Dziwulski, kapelan garnizonu siedleckiego. Później uczestnicy uroczystości, liczne poczty sztandarowe siedleckich szkół, strzelcy i harcerze przeszli w towarzystwie siedleckiej Orkiestry Wojskowej na Skwer Wileński. Tam, pod pomnikiem V i VI Wileńskiej Brygady AK, po odegraniu i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki. Następnie delegacje władz samorządowych miasta i powiatu, wojska, organizacji kombatanckich oraz siedleckich szkół złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pamięci. Obchody 76. rocznicy napaści Sowietów na Polskę zakończył montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Wiązankę melodii wojskowych zagrała także Orkiestra Wojskowa w Siedlcach.
W uroczystości te włączyło się też aktywnie nasze gimnazjum. W czwartek wyemitowano przez szkolny radiowęzeł krótką audycję upamiętniająca te wydarzenia. Wieczorem zaś delegacja uczniów kl. 2b, nauczycieli na czele z p. dyrektor Magdaleną Olszewską-Silną wzięła udział w uroczystościach miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content