Wycieczka do Warszawy klas 1a, 1b i 2b

29 stycznia 2016 uczniowie klasy 1a, 1b i 2b, pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Karpińskiej, p. Julity Byczyńskiej – Kozioł i p. Jolanty Batok, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była lekcja muzealna o prehistorii człowieka i ziem polskich, którą w Państwowym Muzeum Archeologicznym poprowadził archeolog i kustosz- Piotr Piekarz. Siedzibą muzeum jest historyczny Arsenał, który był kilkukrotnie świadkiem ważnych wydarzeń. W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku ludność Warszawy zdobyła budynek, wspierając tym samym rozpoczynające się powstanie listopadowe. 26 marca 1943 przy ul. Długiej 52 miała miejsce najsłynniejsza akcja Szarych Szeregów, znana jako akcja pod Arsenałem.
Następnie w Teatrze Buffo obejrzeliśmy spektakl Metro, który od 25 lat  cieszy się olbrzymią popularnością. Opowiada o grupie młodych ludzi, o ich artystycznych marzeniach, przeciwnościach losu i miłości. W musicalu pojawia się również dylemat: wybrać pieniądze czy podążać za ideałami.
Reżyserem spektaklu jest Janusz Józefowicz, a muzykę napisał Janusz Stokłosa.

Skip to content