Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” 2016

W naszym mieście podsumowano XXII edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, który ma na celu upowszechnianie wolontariatu i promocję postaw prospołecznych wśród młodzieży. Doceniono pracę i zaangażowanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wśród których, jak co roku, znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.
Gabriela Sawicka, uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 będzie reprezentowała Siedlce w centralnym etapie konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs promuje uczniów, dla których codzienną pasją i powołaniem jest działalność społeczna  i charytatywna.

8wa
8wb

Gabriela Sawicka – laureatka w XXII edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”,  w wolontariacie od 3 lat, kilka razy w tygodniu prowadzi zajęcia dla ubogich dzieci w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy Parafii Św. Stanisława w Siedlcach. Uczestniczy w akcjach charytatywnych Caritasu, zbiórkach Banku Żywności. Przygotowuje paczki dla najuboższych i zbiera informacje o potrzebujących. Angażuje się w obchody Dnia Papieskiego. Włączyła się realizację projektu Fundacji ad Gentes „Żłobek dla peryferiach”. Organizowała także akcję charytatywną podczas szkolnych obchodów Dnia Św. Marcina. Brała udział w szkolnym maratonie pisania listów do chorych dzieci „Marzycielska paczka”. Zorganizowała akcję zbiórki ubrań i przyborów szkolnych dla dzieci z Madagaskaru. Organizowała zbiórki pieniężne na rzecz schronisk dla psów. Jedną z jej pasji jest taniec, aktywnie działa w Studium Musicalowym „Luz”. Śpiewa w chórze szkolnym i bierze udział w szkolnych i pozaszkolnych przedstawieniach teatralnych.
Maria Sikorska – wyróżnienie w XXII edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, w wolontariacie działa od 3 lat. Jest wzorową uczennicą, chętnie angażuje się w pracę na rzecz osób potrzebujących, chorych i pokrzywdzonych przez los. Bierze udział w pracach Młodzieżowego Wolontariatu, uczestniczy w realizacji projektu Fundacji Ad Gentes „Żłobek na peryferiach”. Propaguje wśród rówieśników idee pracy misyjnej, zainicjowała działania mające na celu wsparcie finansowe żłobka dla ubogich dzieci w Ekwadorze. W ramach akcji „Marzycielska poczta” zorganizowała kilkugodzinny maraton pisania listów do chorych dzieci. Kilka razy do roku bierze udział w zbiórkach żywności siedleckiego Caritasu i Banku Żywności. Za pośrednictwem fundacji „Wspólnota Polska” wysłała paczkę z żywnością i ubraniami dla potrzebujących na Ukrainie i Białorusi. Jest także aktywnym członkiem Ośrodka Jeździeckiego UPH, gdzie uczestniczy w zajęciach hipoterapii z dziećmi chorymi na autyzm i zespół Downa. Jest przewodniczącą sekcji charytatywnej Samorządu Uczniowskiego w PG nr 1. Kocha zwierzęta, pomaga schroniskom dla psów w Sokołowie Podlaskim i Korabiewicach. Promuje zdrowy styl życia, uczestniczy w szkolnym projekcie Projekt Zdrowie, przygotowuje plakaty i prezentacje na temat zgubnych skutków nałogów. Poświęca także wiele czasu na uprawianie sportu, gra w koszykówkę, piłkę ręczną, pływa, śpiewa w szkolnym chórze.

Wolontariuszkom dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

Do konkursu uczennice przygotowały p. Agnieszka Karpińska i p. Bogumiła Panufnik.

http://siedlce.pl/
http://www.spin.siedlce.pl/
http://tygodniksiedlecki.com/
http://www.podlasie24.pl/

Skip to content