PODSUMOWANIE PROJEKTU: „READY, STEADY, SPEAK!” – „Gimnazjalista mówi dobrze po angielsku!”

Mówienie w języku obcym jest najważniejszą umiejętnością do nabycia w kształceniu językowym. Właśnie dlatego, w ramach projektu „Ready, steady, speak!”, zorganizowanym przez Cambridge English Language Assessment, wybrani uczniowie naszego gimnazjum, (z klasy III A oraz III D), pracowali w ciągu całego roku szkolnego nad doskonaleniem sprawności mówienia, tak istotnej na co dzień.
Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Natomiast wśród partnerów należy wymienić Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.
Na zakończenie projektu, w dniu 31.05.2016 r., odbyło się w naszej szkole, tzw. study visit, które swoją obecnością zaszczyciła egzaminator Cambridge English Language Assesment, jak również dyrektor centrum egzaminacyjnego LANG w Warszawie – pani Joanna Kołakowska. Po zorganizowanym egzaminie ustnym, w którego przeprowadzenie zaangażowała się także p. Elwira Markowska, pani egzaminator bardzo wysoko oceniła umiejętności mówienia nabyte przez naszych uczniów oraz przyznała wszystkim uczestnikom imienne certyfikaty. Zostały one przekazane koordynatorowi projektu na uroczystej gali podsumowującej roczną współpracę, w dniu 17.06.2016 r., która odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji, w Warszawie.
Poświęcony czas i ogromny wkład pracy uczniów w działania projektowe zaprocentował chęcią stworzenia w naszej szkole regionalnego centrum egzaminacyjnego pod patronatem Cambridge English Language Assessment. To dla naszej szkoły wielki zaszczyt oraz ogromne wyzwanie, któremu spróbujemy sprostać! Ten sukces zawdzięczamy Wam drodzy uczniowie. Dziękujemy!

koordynator projektu
Weronika Paczuska

Skip to content