Akademia UDT dla dzieci

Klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego realizowanym pod hasłem Bezpieczne Dzieciaki, którego głównym celem jest budowanie świadomości zagrożeń, wynikających z niewłaściwej eksploatacji ogólnodostępnych urządzeń technicznych, zaznajomienie najmłodszych z rolą i zadaniami UDT w obszarze bezpieczeństwa technicznego w Polsce oraz promowaniu bezpieczeństwa technicznego wśród wychowawców i rodziców. Spotkanie przebiegało w formie interaktywnej zabawy przeplatanej quizami, zagadkami oraz prezentacją pracy inspektora. Okazało się, że nie każdy wiedział o tym,że dzieci mogą jeździć windą tylko pod opieką dorosłych, a wjeżdżanie w butach na obcasie jest niebezpieczne i niedozwolone.Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć i dotkąć urządzęń, a także włożyć kask bezpieczeństwa i wcielić się w rolę inspektora. Kto wie, może dzięki takim spotkaniom kolejny inspektor okaże się naszym wychowankiem. Na koniec każdy uczeń dostał dyplom, oraz książkę dzięki której nie zapomnimy jak właściwie korzystać z windy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content