Wycieczka do Krainy Rumianku klas czwartych

Dnia 29 września 2022r. dzieci z klasy IVa i IVb wraz z opiekunami: p. M. Kozioł,  p. B. Kacprowską i p. A Sollich, były na integracyjnej wycieczce w „Krainie Rumianku”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane. Widzieliśmy stare chaty, oraz czerpaliśmy wodę ze studni za pomocą żurawia. Dzieci sprawdzały czy w starej studni mieszka Wodnik Szuwarek. W czasie zabawy słuchaliśmy regionalnych opowieści i legend.  
Dzieci uczestniczyły w dwóch formach zabawy: 

  1. GRA TERENOWA – WYPRAWA PO SKARB 

Dwanaście ławeczek – każda symbolizuje inny miesiąc. Na każdej można przysiąść, odpocząć, popodziwiać piękne widoki, porozmawiać z mieszkańcami, zrobić sobie fotografię na wyjątkowym tle. Przy każdej ławeczce – skrytka zamknięta na kłódkę – jedynie pierwsza jest otwarta i można w niej znaleźć podpowiedź gdzie odnaleźć kluczyk do kolejnej kłódki. Gdy odnaleźliśmy wszystkie klucze i otworzyliśmy wszystkie kłódki, odszukaliśmy skarb z nagrodą. Całą drogę przebyliśmy wozem drabiniastym, co było dodatkową atrakcją. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. 

  1. MYDEŁKA GLICERYNOWE 

Jest to warsztat, na którym robiliśmy kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe. Każdy mógł wybrać dowolny kolor i zapach oraz ozdoby (ziarna kawy, suszone kwiatki, mak itp.), którymi przyozdabialiśmy swoje mydła. Dowiedzieliśmy się również co nieco o historii mydła i jego rodzajach. Każdy uczestnik zabrał swoje oryginalne mydełka, ślicznie zapakowane, które mogą być świetnym prezentem. 
Na koniec wspólnie jedliśmy pieczone na ognisku kiełbaski. Spędziliśmy cudowne chwile w tym magicznym i cichym miejscu. Wszyscy świetnie się bawili, opiekunowie również. 

Tekst: Agnieszka Sollich 

Skip to content