Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzone jest nietypowe święto. Jest to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest on obchodzony w ponad 180 krajach, a jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych emocji. My w naszej świetlicy również obchodziliśmy to święto. Z tej okazji rozmawialiśmy na temat okazywania pozytywnych uczuć innym, w jaki sposób możemy pomagać innym oraz czy warto być miłym i dlaczego. Mieliśmy również naszą pocztę życzliwości, gdzie dzieci wrzucały listy z miłymi słowami dla innych. Przesłanie naszej akcji było proste – bądźmy życzliwi, ale nie tylko od święta, ale każdego dnia. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, zawsze wraca do nas.

Skip to content