Rajd Rowerowy Szlakiem Obiektów Sportowych

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach było organizatorem rajdu rowerowego „Szlakiem obiektów sportowych”, który odbył się w dniu 24 maja 2013r. Rajd był przedsięwzięciem promującym obiekty sportowe Miasta Siedlce i przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika. W rajdzie uczestniczyli uczniowie VI klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Miasta Siedlce. Dzięki uprzejmości Agencji Rozwoju Miasta oraz władz Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego uczestnicy zwiedzili obiekty sportowe, takie jak stadion piłkarski oraz halę przygotowań olimpijskich w podnoszeniu ciężarów. Gospodarze obiektów zapewnili młodzieży opiekę przewodników, którzy oprowadzali i przekazywali ciekawe informacje. Impreza miała na celu popularyzację turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku oraz promocję obiektów sportowych Miasta Siedlce. Pamiątkowe upominki dla uczestników i opiekunów przekazał Urząd Miasta Siedlce oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, za co serdecznie dziękujemy. Każda szkoła na zakończenie otrzymała pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, że rajd rowerowy będzie cykliczną imprezą, która wpisze się do kalendarza imprez szkolnych. Pomysłodawcą oraz organizatorem przedsięwzięcia był nauczyciel PG1, pan Andrzej Wojtowicz.

Skip to content