Trzeci z czterech turniejów w tenisie

15 grudnia 2015 roku w sali gimnastycznej naszego gimnazjum, odbył się trzeci z czterech zaplanowanych turniejów w tenisa stołowego.
W związku z tym, iż z turnieju na turniej zgłasza się coraz więcej osób chcących uczestniczyć w rozgrywkach, system rozgrywek musiał zostać zmodyfikowany i dostosowany do ilości uczestników.
Poprzednie turnieje rozgrywane były w dwóch grupach, gdzie każdy uczestnik rozgrywał po kilka meczów. Tym razem ze względu na dużą ilość zawodników oraz ograniczoną ilość czasu,  zastosowaliśmy system „rosyjski”. Istotą tego systemu jest to, iż pomimo pierwszej porażki, zawodnik nie odpada z rozgrywek i w dalszym ciągu ma szansę zajęcia wysokiego miejsca.
Do turnieju przystąpiło 16 uczestników w tym 4 dziewczyny. Zaraz po rozlosowaniu turniejowych par zaczęły się pełne emocji pojedynki, w których nie zabrakło zaskakujących wyników. Po pierwszej rundzie, w której pierwsza porażka nie oznaczała wykluczena z turnieju, można było zauważyć, iż zwycięstwo w turnieju będzie wymagało dużych umiejętności jak i odrobiny szczęścia.
Druga runda jak i druga porażka w turnieju zmniejszyło grono uczestników ubiegających się o zwycięstwo, a trzecia runda doprowadziła do pojedynków o miejsca 1-8.
Mecz o 7 miejsce:
Jakub Uziębło – Maksym Garbaczewski 2:0
Mecz o 5 miejsce:
Mateusz Małczuk – Michał Pluta 2:1
Mecz o 3 miejsce:
Bartłomiej Bareja – Martyna Iwanowska 2:0
Mecz o 1 miejsce:
Dominik Czyżewski – Hubert Kluczek 2:0
Turniej wygrał Dominik Czyżewski z klasy 3c, Hubert Kluczek z klasy 3c zajął drugie miejsce , zaś na  trzecim stopniu podium stanął lider klasyfikacji ogólnej Bartłomiej Bareja
z klasy 1e.
Serdeczne gratulacje należą się szczególnie dziewczynom, które bez żadnych oporów przystąpiły do rywalizacji z chłopcami i nie dość, że w turnieju wzięły udział, to jeszcze
w kilku meczach okazały się lepsze od swoich kolegów.
Klasyfikacja generalna po 3 turniejach:
1.Bareja B. – 25 pkt.
2. Czyżewski D. – 20 pkt.
3. Kluczek H. – 12 pkt.
4. Uziębło J. – 10 pkt.
5. Szlaski S. – 9 pkt.
6. Wieliczko J. – 7 pkt.
7. Woźniak J. – 6 pkt.
8. Czapski A. – 5 pkt.
8. Iwanowska M. – 5 pkt.
10. Sidoruk W. – 4 pkt.
10. Małczuk M. – 4 pkt.
12. Pluta M. – 3 pkt.
12. Duk B. – 3 pkt.
14. Garbaczewski M. – 2 pkt.
15. Parzych W. – 1 pkt.
15. Ryba V. – 1 pkt.
15. Cicha K. – 1 pkt.
15. Kotyński D. – 1 pkt.
15. Sopiński P. – 1 pkt.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do rywalizacji w kolejnym, który odbędzie się w styczniu. W związku z tym iż jest to ostatni turniej z cyku będzie on punktowany podwójnie, w związku z tym rywalizacja powinna być jeszcze bardziej widowiskowa, sprawiedliwa i przejrzysta.

Skip to content