Koszykarze ze srebra !!!

W dniu 20.03.2018 w SP5 w Siedlcach  rozegrane zostały finały między powiatowych igrzysk młodzieży szkolnej w koszykówce chłopców.
Nasza drużyna , która dwa tygodnie wcześniej w Sokołowie Podlaskim nie miała sobie równych w turnieju półfinałowym, wygrywając wysoko z SP Stok Lacki i SP Sokołów, awansowała do finału z pierwszego miejsca w grupie B.
Obok SP1 w finale mogliśmy oglądać zespoły SP5 Siedlce, SP Mińsk Mazowiecki oraz SP Sokołów Podlaski.
Pierwsi na parkiet wyszli koszykarze z Mińska i Sokołowa. Całe spotkanie od początku do końca kontrolowali chłopcy z SP Mińsk Mazowiecki  i to właśnie ta  drużyna  jako pierwsza mogła się cieszyć z wejścia do finału.
Drugie spotkanie  również nie przejdzie do historii, ponieważ nasza drużyna przysłowiowo „zdemolowała” gospodarzy i zakończyła mecz czterdziesto punktowym prowadzeniem 70-30.
W meczu o 3 miejsce spotkały się więc SP5 Siedlce oraz SP Sokołów Podlaski, w którym  gospodarze turnieju pokonali nieznacznie sokołowian 28-27.
W ścisłym finale , którego stawką był awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej na parkiet wyszły SP 1 Siedlce i SP Mińsk Mazowiecki.
Spotkanie rozpoczęliśmy od nieznacznego prowadzenia, kontrolując cały czas  jego przebieg i nie oddaliśmy  go aż do początkowych minut czwartej kwarty, gdzie po kilku celnych rzutach za 3 punkty mińszczanie zdołali doprowadzić do remisu. Na 3 minuty do końca udało nam się uciec rywalowi, zdobywając niewielką przewagę, lecz po kilku błędach przy wyprowadzaniu piłki  spod kosza, na tablicy zagościł remis 56-56.Ponownie dały znać o sobie ogromne emocje i presja, z którą lepiej poradzili sobie nasi przeciwnicy, będąc zespołem grającym w lidze i to oni zdobyli decydujące punkty po akcji rzutowej z kontry oraz po rzucie wolnym, wymuszonym faulem taktycznym z naszej strony. Ostatecznie za chwilę mieli wznieść do góry upragniony puchar za zwycięstwo w regionie i cieszyć się z awansu na mazowieckie Igrzyska.
Nam towarzyszyły łzy goryczy ,ponieważ na tablicy, po końcowej syrenie widniał wynik 59-56 dla rywala.
Taki jest niestety sport i tak jak w sporcie muszą być zwycięzcy i przegrani ,chociaż przegrana po takim meczu jak ten ,zostanie na długo w naszej pamięci. Była to niepowtarzalna  szansa na zapisanie się w annałach szkolnej, męskiej koszykówki ,gdzie jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko awansu na Mazowsze.
Wszystkim zawodnikom chciałbym z całego serca podziękować za zaangażowanie, zostawione serce i wylany pot na treningach, sparingach i meczach , a tym ,którzy będą nas reprezentować w kolejnych latach, życzę powtórzenia przynajmniej takiego sukcesu jak w tym roku.
Trener Paweł Kuligowski.
Skład srebrnej drużyny:
1.Krystian Babulewicz 2b
2.Maciej Skup 2b
3.Mikołaj Łupiński 2c
4.Dawid Stańczuk 2c
5.Piotr Prokurat 2c
6.Bartłomiej Bareja 3e
7.Igor Wodzyński 3f
8.Jakub Nowak 3f
9.Jakub Wasilewski 3f
10.Piotr Skwierczyński 3f
11.Filip Sitkowski 3c
12.Konrad Wróblewski 3c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content