Gala „Podsumowanie roku sportowego 2016”

ze strony siedlce.pl

Dnia 30 stycznia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury władze miasta podsumowały rok sportowy 2016 i nagrodziły najlepszych. W minionym roku sukcesów nie brakowało. Wręczono statuetki i wyróżnienia w kilku kategoriach.
1. Kategoria „Sportowiec Roku 2016” i tytuł „Sportowca Roku 2016” trzymała Katarzyna Piekart (sport niepełnosprawnych – Integracyjny Klub Sportowy Siedlce).
2. Kategoria „Nadzieja Sportowa Roku 2016” i tytuł „Nadzieja Sportowa Roku 2016” – Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce–Iganie Nowe).
3. Kategoria „Trener Roku 2016” i tytuł „Trenera Roku 2016” –  Witold Chwastyniak (siatkówka, KPS Siedlce).
4. Kategoria „Działacz Sportowy Roku 2016” i tytuł „Działacz Sportowy Roku 2016” –
Witold Jakubik (Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach, MKP Pogoń Siedlce).
5. Kategoria „Wydarzenie Sportowe Roku 2016” – VII Bieg Siedleckiego Jacka – największa biegowa impreza masowa w naszym regionie.
Wyróżnienia otrzymały także siedleckie szkoły, które zajęły czołowe miejsca we współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego :
Szkoły Podstawowe:
1. Szkoła Podstawowa nr 5
2. Szkoła Podstawowa nr 4
2. Szkoła Podstawowa nr 11
Gimnazja:
1. Publiczne Gimnazjum nr 6
2. Publiczne Gimnazjum nr 1
3. Publiczne Gimnazjum nr 3
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. II Liceum Ogólnokształcące „Królówka”
2. I Liceum Ogólnokształcące „Prus”
3. ZSP nr 1 „Elektryk”
Statuetki nagrodzonym wręczyli wiceprezydent Anna Sochacka i przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka.
Statuetkę dla gimnazjum odebrała dyrektor szkoły Magdalena Olszewska-Silna i nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Filimoniuk.