Przyroda, a cywilizacje…

Dnia 7 marca w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy Asłanowicza odbyło się spotkanie „Stosunek do przyrody w różnych cywilizacjach: Indie, Ameryka Północna, Europa”, w którym uczestniczyli uczniowe klas 3b i 3e pod opieką pani Urszuli Borkowskiej i pani Anny Nowak. Prowadził je dr hab. Prof. UPH Wiesław Walankiewicz. Spotkanie było zorganizowane przez  Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach, Polski Klub Ekologiczny OM Koło „Podlasie” w Siedlcach oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Celem wykładu była próba opisania różnego stosunku ludzi do przyrody w przykładowych cywilizacjach oraz tego jak wpłynęło to na kondycję przyrody w opisywanych miejscach. Mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych zdjęć przedstawiających parki narodowe z kontynentów określonych w temacie,takich jak Park Yellowstone.
Po wykładzie młodzież poszerzyła swoją wiedzę odpowiadając na pytania:
– Jaki park narodowy jest najstarszy, a jaki największy?
– Dlaczego w Indiach czczone są krowy?
– A także wiele innych wątpliwości i pytań.
Warto przytoczyć tutaj cytaty sławnych ludzi o przyrodzie:
USA
Jeżeli widziałeś jedną sekwoję, widziałeś już wszystkie sekwoje – Ronald Regan, kandydat na gubernatora Kalifornii, 1966
INDIE
Ziemia dostarcza wystarczająco, aby zaspokoić potrzeby każdego człowieka, ale nie chciwość każdego człowieka -Mahatma Gandhi
INDIE
Nie rań, nie nadużywaj, nie gnęb, nie zniewalaj, nie obrażaj, nie męcz, nie torturuj, nie zabijaj żadnego stworzenia czy żywej istoty – nauczanie Dżinizmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content