Uwaga! Niebezpieczna gra!

Blue Whale Challenge, czyli „niebieski wieloryb”, jest interaktywną grą komputerową. Szacuje się, że doprowadziła do śmierci, wg różnych szacunków, od 130 do 200 osób (najwięcej w Rosji). Niedawno gra dotarła do Polski. Odnotowano już pierwsze przypadki samookaleczeń. Kilka dni temu media podały, iż troje nastoletnich dzieci z powiatu pyrzyckiego (województwo zachodniopomorskie) dokonało ich na ramionach i przedramionach (wycięcie ostrym narzędziem symbolu f50). Sprawą zainteresowała się Prokuratora Krajowa.
„Potnij sobie ramię wzdłuż swoich żył, nie za głęboko, tylko 3 rany. Wyślij zdjęcie do swojego opiekuna”, „Wstań o 4.20 idź na dach (im wyżej tym lepiej)”, „Jeśli jesteś gotów, by zostać „wielorybem” wytnij TAK na swojej nodze” – to tylko niektóre z poleceń, jakie dziecko może usłyszeć w nowej grze komputerowej. Śmiertelnie niebezpiecznej…
Zamieszczamy również listem MEN na ten temat. (tutaj)
Proponujemy również zapoznanie się z poradnikiem „Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium dla rodziców i profesjonalistów”. (tutaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content