VII Siedlecka Gospeliada

10 kwietnia 2017 r., w Centrum Kultury i Sztuki Scena Teatralna Miasta Siedlce, odbył się finałowy koncert laureatów VII Siedleckiego Konkursu Piosenki Gospel w języku angielskim. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. KEN w Siedlcach, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Patronat honorowy nad koncertem, jak co roku, objął Prezydent Miasta Siedlce p. Wojciech Kudelski.
Zaprezentowane utwory były na niezwykle wysokim poziomie wokalnym, jak również językowym. Wszyscy laureaci wspaniale zaprezentowali na scenie swoje talenty oraz umiejętności, dlatego jury konkursowe wyłoniło zwycięzców po burzliwych obradach.
Wśród najmłodszych wykonawców najwyższe uznanie zdobył Jakub Jastrzębski z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie, II miejsce wyśpiewała Patrycja Czarnocka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach, natomiast miejsce III przypadło duetowi ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach – Magdalenie Mokrzeckiej oraz Marcelinie Ratyńskiej. W kategorii zespół wokalny I miejsce wywalczył chór ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach.
W kategorii szkół gimnazjalnych jury przyznało: I miejsce – Julii Perz z Gimnazjum w Skórcu, II miejsce – Justynie Kresowskiej z PG nr 4 w Siedlcach, III miejsce – Dawidowi Szwejkowskiemu z PG nr 2 w Siedlcach, oraz wyróżnienie – zespołowi wokalnemu z PG nr 1 w Siedlcach.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wyśpiewał Łukasz Bojaczuk z Łukowskiego Ośrodka Kultury bezkonkurencyjnym wykonaniem utworu – ”Mary did you know?”. Miejsce II wywalczyła Olga Ślepowrońska z II LO w Siedlcach, natomiast miejsce III zajął siostrzany duet – Dominika oraz Wiktoria Niedziółka, również z Łukowskiego Ośrodka Kultury.
W imieniu organizatorów, dziękujmy wszystkim wykonawcom, ich opiekunom, jury i sponsorom za ogromne zaangażowanie oraz niezapomniany koncert. Z nadzieją do usłyszenia za rok…

 Aneta Miler (I LO)
Weronika Paczuska (PG 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content