Obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej

„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże, na niebie zapomnij o mnie.”
Adam Mickiewicz

W tegorocznych  obchodach  77. rocznicy zbrodni katyńskiej uczestniczyła delegacja z naszej szkoły – poczet sztandarowy składający się z uczniów klasy 2b pod opieką pani Joanny Pisarskiej- Knap i pani Jolanty Batok.
Obchody rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława BM w intencji ofiar zbrodni katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD.
Następnie odbyły się uroczystości pod Tablicą Katyńską na Ścianie Pamięci kościoła pw. św. Stanisława BM. Złożono wieńce i zapalono znicze pamięci pod Tablicą Katyńską, Pomnikiem Sybiraków oraz tablicą upamiętniającą 16 żołnierzy podziemia niepodległościowego zamordowanych w nocy z 12 na 13 kwietnia 1945 r. przez funkcjonariuszy PUBP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content