X Jarmark św. Stanisława

W piątek i sobotę zabarwiło się w centrum naszego miasta. Wszystko za sprawą Jarmarku św. Stanisława, który w tym roku obchodził swój jubileusz 10-lecia. Jak co roku przybyli do nas wystawcy nie tylko z Polski. Mieszkańcy mogli podziwiać wspaniałe wyroby rękodzielnicze. Ręcznie malowane ozdoby, haftowane obrusy, zdobione naczynia, drewniane zabawki i wyroby codziennego użytku tu na jarmarku znajdowały nabywców. Liczne stragany uginały się pod ciężarem swojskich wędzonek, różnorakich miodów, pachnącego chleba i ciasta. Tutaj można było zjeść zarówno watę cukrową jak i pajdę z domowym smalcem. Przygotowane atrakcje zachwyciły zarówno dorosłych jak i dzieci.
Ponadto, już tradycyjnie, pierwszego dnia Jarmarku w piątek, odbyły się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, podczas których gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne miały możliwość zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej.
Patronat honorowy nad Jarmarkiem św. Stanisława objęli Biskup Siedlecki i Prezydent Miasta Siedlce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content