Dzień Unii Europejskiej

9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. W naszej szkole, uczniowie klas I pod opieką swoich wychowawców, opracowali krótkie prezentacje na temat wybranych państw. W tym roku były to informacje o Malcie, Finlandii, Rumunii, Węgrzech, Grecji i Irlandii.  Na sali gimnastycznej uczniowie przygotowali stoiska, na których wystawione były eksponaty kojarzące się z danym  krajem, potrawy i plakaty. Nie zabrakło charakterystycznych postaci związanych z omawianymi regionami. Mogliśmy zobaczyć np. Hrabiego Drakulę czy Mikołaja. Niektóre klasy, przygotowały podkład muzyczny – w tle prezentacji słyszeliśmy ludową muzykę węgierską lub z filmu „Grek Zorba”. Po pokazach nastąpił wyczekiwany przez wszystkich moment, czyli degustacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content