Wielki Finał Projektu „Młodzież i Filantropia”

Dnia 17.05.2017 roku odbył się w naszej szkole  Wielki Finał Projektu Fundacji Dla Polski  „Młodzież i Filantropia”. W I etapie – nauczyciele i uczniowie zapoznawali  się z założeniami i zadaniami projektu. Następnie  brali  udział w zajęciach dydaktycznych: poznawali ideę filantropii, specyfikę trzeciego sektora, uczyli się rozpoznawać lokalne problemy i potrzeby społeczne. Potem samodzielnie poszukiwali organizacji społecznych, które według nich najlepiej rozwiązują lokalne problemy, umawiali  się na spotkania z przedstawicielami organizacji, pozyskiwali  od nich informacje, aby potem przygotować prezentacje na temat wybranej przez siebie organizacji i kontynuować  organizowanie dla niej pomocy. W międzyczasie zorganizowali w szkole akcje charytatywne, aby zebrać pieniądze dla wygranej organizacji.
26 uczniów z klasy Ia, IIIa i IIIe  stworzyło  5 grup projektowych, które na Wielkim Finale  przedstawiły działalność następujących organizacji: Fundacji  Żółty Latawiec,  Stowarzyszenia „Amicus”,  Stowarzyszenia Hefajstos,  Stowarzyszenia Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Mgiełka”i Fundację Leny Grochowskiej. Prezentacje te oceniało jury w składzie:
Przewodniczący – Pan Artur Ptak przedstawiciel Fundacji Dla Polski
Członkowie:
Pani Bożena Chojecka – Dyrektor Oddziału Banku Paribas – główny sponsor nagrody pieniężnej,
Pani Grażyna Staręga – starszy  wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach,
Pani Agata Dębińska – przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce,
Pani Grażyna  Jałyńska – przedstawiciel Banku Żywności w Siedlcach,
Pani Magdalena Olszewska – Silna – Dyrektor Gimnazjum.
Jury za najlepszą prezentację uznało pracę uczniów klasy IIIe, którzy przedstawili działalność  Fundacji  Żółty Latawiec, pomagającej dzieciom chorym na autyzm. Przedstawiciel tej organizacji Pan  Maciej Nurzyński odebrał z rąk Pana Artura Ptaka i Pani Bożeny Chojeckiej czek w wysokości tysiąca złotych. Połowę tej sumy ofiarował sponsor czyli Bank Paribas, resztę Młodzieżowy Wolontariat naszego gimnazjum. W skład zwycięskiej grupy weszli: Aleksandra Wysokińska, Julia Wasiluk, Aleksandra Lipińska, Weronika Wysocka  i Filip Smyk.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele prezentowanych organizacji, siedleckie media oraz młodzież naszego gimnazjum. Wielki Finał przygotowały szkolne koordynatorki  projektu Pani Bogumiła Panufnik i Pani Agnieszka Karpińska, przy nieocenionej pomocy Pani Dyrektor Magdaleny Olszewskiej – Silnej i Pani Wice – Dyrektor Jadwigi Chomackiej.  Wielkie podziękowania należą się jednak młodzieży, która przez wiele tygodni odwiedzała wybrane organizacje, kręciła o nich filmy, uczestniczyła w różnego rodzaju zajęciach. Finał poprowadzili: Magdalena Karpińska i Damian Laprus. Oprawę muzyczną zapewnił zespół w składzie: Martyna Izdebska, Aleksandra Lipińska i Jakub Uziębło.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content