Warsztaty ekologiczne w naszej szkole

25, 26 i 29 maja 2017 wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu na temat segregacji odpadów, które zorganizowała firma ZUO. Dwie panie: Karolina Gaczkowska i Natalia Biaduń – członkinie Stowarzyszenia „Tu i teraz” w ciągu trzech dni zorganizowały dla uczniów zajęcia związane z segregacją. Dzięki nim wiemy, jak obecnie jest to ważne zagadnienie oraz uświadomiły nam, że produkujemy coraz więcej śmieci. Segregacja i recykling odpadów pozwala na:
• przetworzenie i wykorzystanie surowca wtórnego na nowe materiały,
• oszczędzanie miejsca na składowanie,
• ograniczenie ilości wprowadzonych szkodliwych odpadów, które trudno ulegają rozkładowi,
• ograniczenie zużycia aurowca naturalnego,
• oszczędzanie zużycia energii,
• ograniczenia zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery,
• ograniczenie ilości odpadów i ścieków.
Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwie w tych warsztatach wzrosła świadomość ekologiczna wśród uczniów naszego gimnazjum i będzie ona przekazywana dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content