Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego „Z rodzinnej szuflady”

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczniów szkół średnich i ponadgimnazjalnych. Jego organizatorem było Archiwum Państwowe w Siedlcach oraz Fundacja Rozwoju Badań Regionalnych Sigillum. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną lub multimedialną pracy ilustrującej lub dokumentującej historię rodziny. Konkurs miał na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów dużej i małej ojczyzny z perspektywy losów rodziny.
Na konkurs nadesłano 109 prac z 23 szkół. Konkurs miał rangę wojewódzką i 31 maja jury w składzie historyk sztuki Dorota Pikula, kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, radca prawny Bogusław Niemirka z Polskiej Akademii Nauk, artysta malarz prof. dr hab. Tomasz Nowak z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, historyk dr Witold Bobryk oraz genealog i regionalista Zbigniew Wąsowski – dokonało oceny prac.
Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna zajęła uczennica klasy Ia Maja Michalak. Jej prezentacja o wujkach lotnikach z okresu II wojny światowej wywarła ogromne wrażenie na jury.
Gratulujemy sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content