Szkolny konkurs na prezentację o św. Bracie Albercie Chmielowskim

„Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”

św. Brat Albert Chmielowski

Przez Konferencję Episkopatu Polski i Sejm Rzeczpospolitej Polskiej  rok 2017 został ogłoszony rokiem  wyjątkowego Polaka św. Brata Alberta Chmielowskiego. Z tej okazji w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o zakonniku. Celem konkursu było bliższe poznanie jego życia i działalności.
Na konkurs wpłynęły 22 prezentacje multimedialne o św. Bracie Albercie Chmielowskim.
Oto zwycięzcy:
I miejsce – Maja Michalak 1A
II miejsce – Zuzanna Jońska 3A  i Łukasz Szymaniuk 2C
III miejsce – Jakub Nowak 3B
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wstawiennictwa z Nieba św. Brata Alberta, a zwycięzcom gratulujemy.

„trzeba każdemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież; bez dachu i kawałka chleba może on już tylko kraść albo żebrać dla utrzymania życia.”

Św. Brat Albert Chmielowski