Europejski Dzień bez Samochodów

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu, nasza szkoła wzięła udział w zawodach zręcznościowych na rowerach.
Zawody odbyły się 20 września na terenie parkingu lodowiska w Siedlcach. Do turnieju zostało wytypowanych pięcioro uczniów z klas 7.
W rywalizacji brało udział 9 szkół podstawowych z terenu miasta, niestety w związku z nie do końca sprecyzowanym regulaminem, wystąpiliśmy bez rezerwowego co praktycznie przekreśliło nasze szanse na miejsce na podium. Dodatkowo losowanie również nie było dla nasz szczęśliwe, gdyż wystartowaliśmy jako pierwsi.
Pomimo tych przeciwności na słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy z naszej szkoły, nie „zjadła” nas trema, nie popełnialiśmy błędów, jedynie czas przejazdu mógł być nieco lepszy.
Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce, co należy uznać za dobry wynik i dobry prognostyk na przyszłość.
Nasza szkołę reprezentowali:
Bartłomiej Domański – 7A
Alicja Olczak – 7B
Maja Olczak – 7C
Maja Soszyńska – 7C
Julia Duras – 7A
Trzy pierwsze zespoły oraz trzech uczestników z najlepszymi czasami dostali nagrody rzeczowe, jednak reszta uczestników również otrzymała nagrody pocieszenia.