Klasa 4a w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 20 września 2017 r. uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. W ramach zajęć strażacy prowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków było wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Szczególne zainteresowanie wśród chłopców wzbudziło wyposażenie wozów strażackich. Wszyscy chętnie przymierzali też ubrania strażackie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content