VI Rajd Rowerowy za nami

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach oraz Urząd Miasta Siedlce wspólnie zorganizowali VI Rajd Rowerowy turystyczno – integracyjny. Patronat nad rajdem objął Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski. Tematem przewodnim imprezy była ochrona przyrody i krajobrazu. W rajdzie, który miał miejsce 29 września, wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych (klasy gimnazjalne) oraz szkół średnich z terenu miasta Siedlce. W rajdzie uczestniczyło 95 uczniów i 12 nauczycieli. Uczestnicy przejechali trasę z Siedlec przez Chodów, Kisielany do leśniczówki Koła Łowieckiego „Podlasie” w Balach. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Siedlcach uczniowie mogli wysłuchać pogadanki pani Marty Rychlik o zwierzętach zamieszkujących polskie lasy. Następnie wszyscy z apetytem zjedli ciepły posiłek. Uczestnicy rajdu otrzymali z rąk pani dyrektor Magdaleny Olszewskiej – Silnej drobne upominki przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. Bezpieczeństwo uczestnikom na prasie przejazdu zapewnili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sielcach.
Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie: Urzędowi Miasta Siedlce, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, Kołu Łowieckiemu Podlasie, Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadleśnictwu Siedlce oraz dyrektorom, nauczycielom i młodzieży uczestniczącej w wydarzeniu Zapraszamy za rok na kolejny rajd rowerowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content