Klasa 4b u strażaków

Dnia 03 października 2017 r. uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą – p. Katarzyną Michalak odwiedzili Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Strażacy prowadzili bardzo ciekawe zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na ich pytania oraz brali czynny udział w zajęciach. Niezwykłą atrakcją był pokaz z wykorzystaniem sztucznego dymu – strażak pokazał, co należy zrobić w sytuacji zagrożenia pożarem, wszyscy obserwowali ten pokaz z bezpiecznego miejsca, przez specjalną szybę. Strażacy wytłumaczyli dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Potem uczniowie udali się do garażu strażackiego, gdzie akurat jeden z wozów wracał z akcji – wypadku drogowego. Uczniom bardzo spodobał się pokaz jednego ze strażaków, jak przygotowuje się do akcji oraz pokaz wyposażenia wozów. Wzbogaceni w nową wiedzę, uczniowie wrócili na dalsze lekcje do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content