Dzień Papieski A. D. 2017

Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem w tym roku obchodzony był XVII Dzień Papieski. Są to słowa zaczerpnięte z listu apostolskiego świętego Jana Pawła II wydanego na koniec Roku Jubileuszowego 2000.
W nauczaniu papieża nadzieja nie jest „naiwnym, bezczynnym oczekiwaniem, że Pan Bóg zrobi coś za nas”. Papież mówił, że nadzieja jest w tym, że zło można zwyciężyć. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj, zło można zwyciężyć tylko dobrem. I to jest nadzieja (cyt. za kard. Kazimierz Nycz)
Młodzi ludzie potrzebują Ewangelii, by z nadzieją wkraczać w życie.
Dzień Papieski to szczególne podziękowanie za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata. Jest to też wyjątkowa okazja do wsparcia zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miejscowości w ramach akcji stypendialnej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W naszej szkole tradycyjnie jak co roku w poniedziałek 16 października odbędzie się akcja charytatywna Papieskie kremówki. Zapraszamy wszystkie klasy, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w kiermaszu ciast, ciasteczek i wszelkich słodkości. Wspierając tę szczytną akcję przyczyniamy się do budowania „żywego ponika” św. Janowi Pawłowi II w naszych sercach.
Szkolny  Klub Wolontariatu i katecheci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content