Planetarium „Niebo Prusa”

Dnia 20 października klasy 4a i 4b pod opieką wychowawców udały się do Planetarium „Niebo Prusa”, mieszczące się w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Siedlcach. Uczniowie tamtejszej szkoły zaprezentowali ciekawy pokaz nieba, zarówno w ciągu dnia,  jak i w nocy. Najciekawsze było nocne niebo z różnymi gwiazdozbiorami i księżycem. Nad głowami wirowały gwiazdy. Pokazano również wyobrażenia poszczególnych gwiazdozbiorów, np. Wielką Niedźwiedzicę czy wzbudzającą największy entuzjazm wśród uczniów Żyrafę. Następnie wyświetlono film na temat poszczególnych planet i ich księżyców. Na zakończenie wszyscy uczniowie wpisali się do pamiątkowej księgi i wszyscy wrócili na dalsze lekcje do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content