2d i 3e na „Fahrenheit 451”

W dniu 31 października 2017r. uczniowie naszej szkoły, z klasy II D oraz III E, mieli okazję obejrzeć niesamowite przedstawienie teatralne, pt. „Fahrenheit 451” w teatrze Buffo, w Warszawie.
Spektakl w języku angielskim przygotowany został, jak co roku, przez utalentowanych aktorów z grupy teatralnej TNT Theatre Britain. Sztuka, z gatunku science fiction, powstała na motywach powieści cenionego, amerykańskiego pisarza Ray’a Bradbury, a jej reżyserii podjęli się Paul Stebbings oraz Christian Flint.
Brytyjscy aktorzy zapewnili nam prawdziwą ucztę duchową. Podczas przedstawienia nie zabrakło kontaktu z publicznością oraz pięknego literackiego języka. Przenieśliśmy się w świat, w którym po niebie latają odrzutowce z głowicami atomowymi, ludzie spędzają czas przed telewizyjnymi ścianami, a strażacy – zamiast gasić – wzniecają pożary i palą książki… do tego zostali powołani.
451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której zaczyna palić się papier.
Świat ukazany w sztuce wyzbyty jest „wysokiej kultury”, zdominowany został przez opery mydlane, historyjki obrazkowe oraz tanią rozrywkę dla mas. Niestety nie ma w nim miejsca na rozmowę, miłość i szczęście. Zastępują ją dragi, ogłupiająca telewizja, przemoc, a także samotność w tłumie. Wizja Bradbury’ego budzi dreszcz realnego przerażenia, ale przykład strażaka Guya Montaga pokazuje, że nie jest łatwo zabić człowieczeństwo, a to co dobre, zawsze w człowieku na wierzch wypłynie i ostatecznie zwycięży.
Wierzymy, że do wielu z Was dotarło przesłanie tej trudnej opowieści.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną, wiosenną odsłonę brytyjskiego teatru w Polsce.
Dziękujemy Wam za wspaniały wyjazd !!!

Opiekunowie:
Katarzyna Michalak
Urszula Sawicka
Weronika Paczuska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content