Klasy 3a, 3b, 3c, 3f, 2a, 2c, 2e, 2f, 7a i 7c na „Fahrenheit 451”

W dniach 25 oraz 30 października 2017 r. młodzież z klas gimnazjalnych – 3a, 3b, 3c, 3f, 2a, 2c, 2e, 2f oraz uczniowie klasy 7a i 7c szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce językowej do Studio Buffo w Warszawie na przedstawienie w języku angielskim pt. „Fahrenheit 451”.
Po niebie latają odrzutowce z głowicami atomowymi, ludzie spędzają czas przed telewizyjnymi ścianami, a strażacy – zamiast gasić – wzniecają pożary. Najchętniej palą książki… do tego zostali powołani. 451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której zaczyna palić się papier.
Najsłynniejsza powieść Raya Bradbury’ego wciąż szokuje i wzbudza pozytywne emocje. Kiedyś odbierana jako głos przeciwko totalitaryzmowi, teraz ukazuje drugie dno i zmusza do namysłu nad losem cywilizacji.
Świat wyzbyty „wysokiej kultury”, zdominowany przez opery mydlane, historyjki obrazkowe, tanią rozrywkę dla mas. Nie ma w nim miejsca na rozmowę, miłość, szczęście. Wizja Bradbury’ego, pomimo upływu lat, dzisiaj także budzi dreszcz przerażenia – oto na własne oczy widzimy, jak założenia autora stają się rzeczywistością. Dobrowolne odrzucenie dorobku kultury, schedy po pokoleniach przodków szokuje, ale przykład głównego bohatera strażaka Guya Montaga pokazuje, że nie jest łatwo zabić człowieczeństwo i to, co jest dobre w ludziach.
Spektakl przygotowany został, jak co roku, przez utalentowanych aktorów brytyjskich z grupy teatralnej TNT Theatre Britain w reżyserii Paul’a Stebbings’a oraz Christian’a Flint’a. Aktorzy zapewnili nam prawdziwą ucztę językową. I chociaż poruszany w przedstawieniu temat był trudny i poważny, nie zabrakło podczas spektaklu kontaktu z publicznością oraz małej dawki humoru.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjazdy teatralno – jezykowe.

Nauczyciele języków obcych oraz opiekunowie:
Elwira Markowska
Małgorzata Ponikowska
Dorota Socik
Bożena Prachnio
Marina Winogradowa
Katarzyna Ozdoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content