Obchody Dnia Św. Marcina w naszej szkole

Jak co roku, w listopadzie świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Marcina. W tym roku szkolnym w dniach od 9 do 28 listopada na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas drugich i siódmych poznali historię św. Marcina oraz zwyczaje związane z obchodami jego święta w krajach niemieckojęzycznych. Zajęcia z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych przygotowali i przeprowadzili dla swoich kolegów i koleżanek chętni uczniowie, wykazując się przy tym dużą kreatywnością i zaangażowaniem.
Poza tym zainteresowani uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na temat: „Dzień Świętego Marcina w krajach niemieckojęzycznych” oraz w konkursie na najładniejszą i najoryginalniejszą latarenkę. A oto wyniki:
Wyniki konkursu na najciekawszą pracę plastyczną na temat: „Dzień Św. Marcina w krajach niemieckojęzycznych”:
Im Maja Michalak z kl. 2a
IIm Julia Sawicka z kl. 2a i Aleksandra Boruta z kl. 2d
IIIm Aleksander Chromiński z kl. 7a i Jakub Boruta z kl. 2d
Wyniki konkursu na najładniejszą latarenkę:
Im Maja Michalak z kl. 2a i Kinga Kicka z kl. 2a
IIm Julia Sawicka z kl. 2a i Klaudia Soszyńska kl. 2f
IIIm Klaudia Rombel z kl. 2c i Angelika Zdun z kl. 3b
Wyróżnienie Brajan Łukasiewicz z kl. 2f
Zwycięskie prace zostały wyeksponowane w sali 22.
W obchody Dnia Św. Marcina włączyli się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły i wykonali na zajęciach pomysłowe latarenki.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tegoroczne obchody Dnia św. Marcina w naszej szkole. Zachęcamy również do rozwiązania quizu przygotowanego przez Mariolę Nowak, uczennicę kl. 3b. i sprawdzenia swojej wiedzy na temat św. Marcina oraz obchodów jego święta w krajach niemieckojęzycznych. (https://learningapps.org/view4118437)

nauczyciele jęz. niemieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content